На вирубку зелених насаджень у Києві наклали мораторій

На вирубку зелених насаджень у Києві наклали мораторій

Народні обранці вирішили подбати і про київські зелені насадження. Таким чином Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об'єктах благоустрою зеленого господарства міста Києва". Таким чином влада передбачає введення мораторію на вирубку живої природи строком на 5 років. За відповідне рішення проголосували 341 з 421 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроект (№2393 від 03.06.2008 р.) ініційований нардепами від фракції НУ-НС Юрієм Костенком та Іваном Зайцем, встановлює мораторій строком на 5 років на видалення зелених насаджень на таких об´єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва: скверах, ботанічних садах, парках, лісопарках, рекреаційних зонах, лісах м. Києва; урочищах зі стрімкими схилами; зелених насадженнях прибудинкових територій; берегозахисних ділянках та водоохоронних зонах; островах річки Дніпро в межах території м. Києва.

Передбачено, що вибіркове видалення окремих зелених насаджень на об´єктах благоустрою зеленого господарства, зазначених у статті 2 цього закону, може здійснюватися у разі відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб, знесення аварійних дерев чи ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

У надзвичайних та аварійних ситуаціях, якщо падіння дерев спричиняє загрозу життю та здоров´ю людей, пошкодженню будівель і споруд, комунікаціям, безпеці дорожнього руху, видалення окремих зелених насаджень проводиться негайно у порядку без оформлення дозволу. Факт видалення зелених насаджень оформлюється актом огляду представниками органів виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій, районних у м. Києві державних адміністрацій, із залученням представників виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища і спеціалізованих підприємств, які проводять видалення окремих зелених насаджень. Акт складається протягом двадцяти чотирьох годин з моменту початку робіт.

Спеціальні уповноважені центральні органи виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та його органи на місцях здійснюють контроль за дотриманням мораторію на видалення зелених насаджень згідно з вимогами, передбаченими статтями 2-3 цього закону.

 

РБК-Україна

Мітки:

вирубка дерев право

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create