Під кінець 2020 року ухвалено декілька законодавчих змін, що мають полегшити життя малому та середньому бізнесу.

Вже з 1 січня 2021 обсяги доходу для ФОП на єдиному податку будуть залежати від розміру мінімальної заробітної плати (МЗП). Відповідно до підвищеної МЗП, яка складає - 6000 грн,  то нові обсяги доходів виглядатимуть так:

  • I група - до 1 002 000 грн (167 МЗП);
  • II група - до 5 004 000 грн (834 МЗП);
  • III група - до 7 002 000 грн (1167 МЗП).

Надалі обсяги підвищуватимуться автоматично - разом із мінімальною зарплатнею.

Також з 1 січня ФОПи на загальній та спрощеній системі І-ІІІ груп, можуть вести облік доходів не лише у паперовому, але й в електронному вигляді.

РРО для підприємців у 2021!

Строки обов'язкового застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій) для більшості ФОП було відтерміновано, а також скасовано механізм "кешбеку".

Обов'язкове застосування РРО для більшості підприємців відклали до 2022 року. Кому потрібно використовувати РРО з 1 січня? Використовувати касові апарати - звичайні чи програмні, потрібно платникам єдиного податку ІІ-ІV груп, які здійснюють:

  1. реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  2. реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  3. реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Звертаємо Вашу увагу, що максимальну межу доходів спрощенців, до якої РРО можна не застосовувати збільшили до 220 МЗП або 1,32 млн грн!

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.