Не обов'язково закуповуватися відеокартами, щоб заробляти по 500 доларів з майнінга в день. Є й альтернатива, наприклад, ASIC-і. Що таке Асіки, де їх купити і як вибрати - давайте розберемося.

Що таке Асіки і навіщо вони в майнінгу

ASIC (або application-specific integrated circuit) - це мікросхема, створена для вирішення одного конкретно поставленого завдання. Ці мікросхеми оптимізовані для виконання вузького ряду команд і операцій. Умовно, їх можна порівняти з відеокартами, які займаються виключно обробкою відео.

При майнінгу криптовалют ASIC-і займаються знаходженням правильних хешів або рішенням математичних формул. Для цього на мікросхемах ASIC-ів розташовані множинні чіпи, пристосовані тільки для одного завдання.

На відміну від звичайних CPU і GPU, які вміють виконувати різнобічні завдання, мікросхеми ASIC-ів мають виконані в силіконі елементи математичної формули. Так досягається більш висока, в порівнянні зі звичайними процесорами або відеокартами, швидкість вирішення завдань.

Що добувають на ASIC-ах

У 2021 році є два основних алгоритми, які змогли реалізувати в мікросхемах. 

Перший - це SHA-256, на ньому заснований Біткоїн. Другий називається Ethash, використовується криптовалютою Ефіріум. Решта алгоритмів не піддаються реалізації в формі мікросхем через заходи, вжиті проти цього. Так, творці криптовалюти придумують контрзаходи проти ASIC-ів, оскільки вважають, що такий видобуток може нашкодити монеті.

Основний аргумент для ілюстрації шкоди ASIC-ів - це атака 51%, в результаті якої велика частина обчислювальної потужності переходить в одні руки. Для криптовалюта такий сценарій є згубним.

До того ж, не всі монети прибутково добувати. Спільнота інженерів, які займаються створенням ASIC-Майнер, розробляє мікросхеми тільки під перспективні криптовалюта.

Чому ASIC-і використовують замість відеокарт і процесорів

Все просто і банально: ASIC-і швидші.

Для порівняння, Bitman Antminer S19 видає 110 терахешей на Біткоїни, тоді як відеокарта RTX 3090 може зробити тільки 0.09 терахеша в секунду. Тому ASIC-і використовуються для майнінгу - вони більш продуктивні, ніж звичайні відеокарти.

До того ж, після 2014 року крива складності Біткоїна зросла. Це призвело до того, що одна RTX 3090 видобуватиме один Біткоїн рівно 47 тисяч років. Ситуація з Ефіром куди краща - там одна 3090-я буде приносити 14 доларів на добу за вирахуванням плати за електрику. Звичайно, це станом на Лютий 2021 року.

Як вибрати ASIC для майнінгу

Якщо коротко, то відштовхуючись від фінансів і можливостей. Головним критерієм підбору ASIC-ів можна вважати обсяг вбудованої пам'яті і кількість споживаної електрики. Наприклад, для нормального видобутку Ефіріума потрібно більше 4 Гб ОЗУ.

Щоб розібратися в темі більш детально, рекомендуємо для прочитання статтю від майнінг-пулу Хашалот - [кращі Асіка для Майнінг]. У ній докладно описуються критерії вибору майнерского заліза.