Гараж для більшості чоловіків - священне місце, де вони реалізують творчий потенціал: працюють з деревом, металом, ремонтують автомобілі. Для всього цього потрібні інструменти та обладнання, яке працює від електрики. Тому в різних групах і пабліках в інтернеті часто обговорюється питання про правильний і безпечний електромонтаж в гаражі.
Технологія розведення проводки в гаражі і в житлових будинках трохи відрізняється. У другому випадку зазвичай дроти ховають в стіни в спеціальних штробах, а в гаражі проводку можна залишити відкритою.
Як правильно організувати проводку в гаражі своїми руками, розповіли фахівці профільної компанії "Кабель-Інвест".


Малюємо детальну схему

Будь-які роботи починаються з планування. Перший етап - розробка детальної схеми майбутньої електричної системи гаража.
У ній потрібно врахувати:

  • місце введення силового кабелю;
  • розташування щитової і лічильника;
  • лінії освітлення і точки розташування світильників;
  • силові лінії з точками розташування розеток;
  • якщо в гаражі планується використовувати потужні верстати - підключіть трифазне введення.

Лінії проводів в гаражі не обов'язково ховати в стіни - естетика при ремонті автомобіля або токарних роботах ні до чого. Замість цього фахівці рекомендують лоток металевий перфорований, який легко закріпити на стелі і стінах, і вже в нього вкласти всі дроти.

Кабель для силового обладнання та освітлення

Експерти з електробезпеки рекомендують використовувати в гаражі одножильний кабель ВВГнг. Мідна струмопровідна жила в ньому заключена в негорючу оболонку, що навіть в разі короткого замикання виключить серйозний осередок пожежі.
Для звичайних розеток, куди буде підключатися ручний електроінструмент, підійде провід перетином 3 * 2,5 мм. Він витримує від 4,6 до 7,9 кВт, в залежності від типу підключення (однофазне або трифазне).
Якщо ви використовуєте гараж в якості майстерні, де встановлені потужні верстати, провід потрібно брати серйозніший, наприклад, ВВГнг 3х4 мм. Він витримує напругу до 32 А і впорається з пусковим навантаженням електродвигунів верстатів.
Всі лінії з потужними проводами потрібно додатково захистити від механічних пошкоджень. В якості гарного рішення рекомендуємо спеціальний лоток кабельріст. Закладені в нього силові лінії будуть завжди під надійним захистом.

Правила прокладки кабелей

Гараж - місце підвищеної пожежонебезпеки. У багатьох автомобілістів там зберігається запас пально-мастильних матеріалів і сам автомобіль. Тому, проектуючи електрику в гаражі, пам'ятайте:

  • висота установки розеток повинна бути мінімум 60 см;
  • Не робіть зайвих розеток. Встановіть точки над робочим столом і поруч з технікою, яка вимагає живлення від електромережі. Додаткові розетки на стінах - потенційна небезпека зачепити корпус або провід, який до неї проходить;
  • не встановлюйте розетку в ямі. Там зазвичай підвищена вологість і накопичується вода. Для освітлення в ямі використовуйте понижуючий трансформатор 220 / 12В. Вдалого підключення!