Законопроект №5283 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення тиску контролюючих органів на суб’єктів господарювання", зареєстровано 19 березня 2021 року.

Його метою є зменшення тиску контролюючих органів на підприємців!

Тому пропонують статтю 75 ПКУ «Види перевірок» доповнити пунктом 75.2. Відповідно з ним, перевірку будь-якого виду не може бути проведено перевірку у зв’язку з підстав зміни місцезнаходження платника податку з однієї адміністративно-територіальної одиниці на іншу.

Зміни до правил проведення трудових перевірок!

Законом удосконалено порядок здійснення перевірок за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, підвищення його ефективності, зменшення фінансового навантаження на підприємців.

Відповідні зміни внесено до КЗпП, Закону «Про зайнятість населення». Зокрема:

  • уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;
  • встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку тощо;
  • розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;
  • визначено граничні строки накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю та зайнятість населення та винесення контролюючим органом припису при першому вчиненні правопорушення.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.