Вже з 1 січня 2021 року всі ФОП (платники єдиного податку І, ІІ та III груп, які не є платниками ПДВ, повинні вести облік у довільній формі, шляхом помісячного відображення доходів). А ФОП III групи єдиного податку, які є платниками ПДВ повинні відображати не тільки доходи, а також і витрати!

Також з 1 січня скасовано реєстрацію книг у податкових органах та втратили чинність форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення, затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579.

Книгу обліку доходів слід зберігати не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації, для складення якої вона використовується, якщо Ви ліквідуєтесь як платник податків документи за період його діяльності не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації.

Якщо Ви втратили книгу обліку доходів, яка велась до 1 січня 2021 року, Вам необхідно зобов’язана у 5-денний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку та відновити втрачену Книгу протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

У разі не відновлення Книги вважається, що вона була відсутньою у такого платника єдиного податку на час складання податкової декларації.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.