Плановий візит до лікаря нормальна людина чомусь постійно відкладає в самий довгий ящик. Виняток становлять хіба що іпохондрики, які із завидною регулярністю бігають до ескулапів з приводу і без. Тенденція безвідповідального ставлення до власного здоров'я призводить до сумних наслідків. Скільки разів ми читали або чули від друзів, "а ось доктор сказав, якби звернулися раніше".

Як правило, якщо пацієнт приходить до лікаря з першими скаргами, тривалість лікування скорочується, воно апріорі більш ефективно і за вартістю в рази дешевше.

Кардіологи клініки https://www.dobrobut.com/ назвали 5 сигналів, які подає ваш організм, закликаючи терміново записатися на прийом до фахівця.

Кольнуло серце - мчу до лікаря

Звичайнісінька історія: ви розповідаєте про пережиті емоції, страхи, життєвих драмах і між справою буденно вимовляєте "ой, аж серце кольнуло". Стоп! Ось тут треба задуматися і спитати себе, а часто так поколює?

Якщо раніше інфаркти траплялися у людей в 50-60 років, то зараз захворювання серцево-судинної системи сильно помолодшали і "непроханий гість" цілком характерний для 30-річних. Справедливості заради відзначимо: поколювання в області ребер може бути пов'язано з невралгією або із захворюваннями опорно-рухового апарату. Точну причину вам назве досвідчений кардіолог, провівши необхідний огляд і діагностику.

Важко ходити і ще важче бігати

Ви трохи набрали за останній час? З усяким буває, ми тут не про фігуру розмірковуємо. Але якщо із зайвими кілограмами з'явилася і задишка, це привід негайно зайнятися здоров'ям. Скупчення жирових відкладень призводить до додаткового навантаження на організм і може стати причиною закупорки кровоносних судин. Звідси і підвищення артеріального тиску, і неполадки з серцем. Знову ж повторимо: правильний діагноз поставить лише фахівець.

Встала, а голова обертом

Ох, вже ці офісні трудоголіки: орють до ночі, обідають на робочому місці, там же і відпочивають, уткнувшись в екран смартфона або монітор комп'ютера. І все це без будь-якої фізичної активності днями, тижнями, місяцями.

Звичайно, робота в офісі навряд чи зобов'язує вас бігти до лікаря. Може, ви регулярно відволікаєтеся, виконуєте якісь вправи, під час перерви вискакуєте на годинку на свіже повітря, ходите щодня обов'язкові 10 тисяч кроків ...

Але є сигнали, які пропустити не можна:

  • встаєте з крісла і у вас паморочиться голова;
  • ноги гудуть і до вечора набрякають сильніше звичайного;
  • вам стало важче підніматися по сходинках.

Такий стан організму вимагає негайної реакції. Запишіться до кардіолога - будьте розсудливі і проявляйте турботу про себе вчасно.

Моє серце зупинилося, моє серце завмерло

Хто згадав легендарні рядки і проспівав, той молодець. А якщо серйозно, сучасні розумні прилади і девайси недарма вимірюють ваш пульс і активність. Здорове серце б'ється ритмічно, без перебоїв. У дорослої людини кількість серцевих скорочень коливається в межах 60-90 ударів в хвилину. Все залежить від навантаження і виду діяльності в момент вимірювань.

ЦІКАВИЙ ФАКТ: жіночі серця б'ються на 6-10 ударів швидше чоловічих!

Насторожитеся, якщо ваш стабільний пульс вище або нижче середніх значень. Хвилюватися поки рано: просто запишіться до кардіолога і перевірте, чи все в порядку з серцем.

Вічне свято

Жити без обмежень - мрія мільйонів. Вирішили радувати себе щодня, що може бути краще? Друге питання: з чим у вас асоціюється свято? Їсти, пити і веселитися до ранку? Жирна їжа, алкоголь, тютюн - все це шкідливо, особливо коли вживається регулярно. При такому режимі серце може брикнути і в 30 років. Тоді похід до кардіолога слід внести в найближчі плани. Але найкраще дотримуватися баланс, періодично перевірятися і берегтися. Будьте здорові!