2 червня було зареєстровано законопроєкт №5600 щодо змін в ПКУ. Він містить норми про індексацію та низку кардинальних змін щодо адміністрування податків, прав контролюючих органів, збільшення бази оподаткування окремих податків тощо.

Але вже 11 червня на сайті ВРУ було зареєстровано альтернативний законопроєкт №5600-1, а 14 червня з’явився текст цього законопроєкту.

Саме тому необхідно було зареєструвати альтернативний законопроект, яким виключається більшість негативних положень законопроєкту №5600, проте зберігається положення щодо індексації окремих ставок податків, а також підвищення акцизного податку та рентної плати.

Запровадження е-трудових книжок!

З 10 червня 2021 року запроваджено електронні трудові книжки, зокрема набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Раніше призначення пенсійних виплат здійснюється за даними обліку трудової діяльності працівника у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Якщо у Вас відсутні відомості про трудову діяльність, які є в паперових трудових книжках та відсутні в електронному вигляді, будуть вноситись до Держреєстру протягом 5 років.

Запровадження електронних трудових книжок допоможе усунути можливість її втрати, пошкодження, помилки та внесення недостовірних відомостей до цього документа, а також спрощує доступ до інформації про трудовий або страховий стаж.

Трудові книжки використовуються лише для обчислення спеціального стажу. За допомогою е-трудової книжки можна отримати таку інформацію на порталі Пенсійного фонду України.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.