Згідно з п. 111.1 ПКУ  у разі порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контролюючі органи можуть застосовувати фінансову та адміністративну юридичну відповідальність.

Закон України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є основним нормативно-правовим актом, який регулює розрахункові операції. Дія такого закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Якщо під час перевірки виявиться проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) чеку, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК; непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи, то до такого суб’єкту господарювання застосовується відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірах, визначених п. 1 ст. 17 Закону №265.

За порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від 5 до 10 НМДГ.

За дії, вчинені повторно протягом року, – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від 10 до 20 НМДГ.

Підведемо підсумок, якщо щодо Вас застосовуються фінансові санкції, то Ви (особа, яка здійснює розрахункові операції та посадові особи такого суб’єкта господарювання) притягуєтесь до адміністративної відповідальності, згідно зі ст. 155-1 КУпАП.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.