Ви, як платник податків зобов’язані стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування згідно з розд. VIII «Порядку обліку платників податків та зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 р. №1588.

В такому випадку потрібно подавати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП. Повідомлення слід подати протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Початком такого 10-денного строку є дата набуття права платником податків щодо об’єкту оподаткування відповідно до документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування чи правовстановлюючих документів.

Неподання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу:

  • на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн.,
  • на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

Але зверніть увагу! Відповідальність за неподання повідомлення за ф. №20-ОПП протягом періоду карантину не застосовується.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.