Більшості українців знайома ситуація, коли знадобилися гроші до зарплати. Не всі можуть похвалитися стабільним заробітком, офіційним працевлаштуванням і хоча б середньостатистичним окладом. Особливо гостро це відчули в активний період пандемії ті співробітники, які працюють неофіційно. У кращому випадку зарплату затримували або зрізали, в гіршому - люди втрачали роботу. Щоб бути готовим до несподіваної ситуації, варто сформувати фінансову подушку. Однак якщо проблема з'явилася, а «сейфовой суми» немає, дізнайтеся про варіанти, як позичити гроші до зарплати.

Підвищити кредитний ліміт

Один з найпростіших способів отримати гроші до зарплати, якщо у вас є кредитна карта. Більшість банків пропонують оформити карту, за умовами якої у вас є можливість швидко підвищити ліміт і по можливості зручно закрити його.

Мінуси:

 1. не у кожного українця є кредитна карта. Зарплату переводять на спеціальні зарплатні картки, а для решти потреб переважно використовують дебетову;
 2. банк може не схвалити бажану суму або взагалі не підвищити ліміт;
 3. якщо плануєте оформити карту, врахуйте, що на це знадобиться кілька робочих днів. Якщо гроші потрібні терміново, цей варіант не походить.

Оформити позику на карту в МФО

Одна з найпопулярніших фінансових послуг - займ на карту до отримання заробітної плати. Як правило, його беруть на дрібні покупки або при необхідності отримати гроші до получки. Засоби переводять на карту будь-якого банку України, і вона може бути як дебетовою, так і кредитної. Цілодобовий сервіс, віддалене оформлення, отримання грошей і погашення. Всі етапи від початку до кінця можна пройти, перебуваючи в будь-якій точці країни. Як правило, максимальна сума кредитування становить 10-20 тис. Грн.

Мінуси:

 1. короткий термін (до 30 днів). Однак деякі компанії пропонують послугу пролонгації;
 2. відсутня видача грошей готівкою - практично всі МФО переводять гроші на карту.

Взяти в борг у друзів або родичів

Складні договірні відносини, в яких більше мінусів, ніж плюсів. Борг у родичів прийнятний, якщо сім'я планує купувати житло або автомобіль, і, наприклад, батьки запропонували допомогти матеріально, в борг. Однак це тонкий момент, де щедрість межує з незручністю - особливо, якщо є можливість отримати гроші до зарплати у офіційних кредиторів.

Мінуси:

 1. лавіруючі суми - не кожен друг зможе дозволити собі дати в борг ту суму, яка вам необхідна;
 2. договірні умови - навіть при складанні розписки немає гарантій, що результат співпраці буде таким же, як наголошував спочатку;
 3. психологічний дискомфорт для обох сторін.

 

Обміняти майно на гроші в ломбарді

Поширена думка, що в ломбарді закладають тільки предмети розкоші. Насправді асортимент речей, які там приймають, набагато ширше. За залишеними предметами можна повернутися і викупити назад. У той же час річ можна просто продати. Лайфхак: в ломбарді можна купити непогані корисні речі - наприклад, будівельні інструменти, гаджети та ін.

Мінуси:

 1. ціна закладеного предмета обчислюється за спеціальною методикою, однаковою для конкретної мережі ломбардів. Однак, якщо ви живете в невеликому місті, і жоден ломбард мережі не представлений на вашій локації, політика оцінювання може відрізнятися і бути невигідною;
 2. якщо плануєте повернутися за речами, до того моменту їх вже можуть викупити;
 3. необхідна особиста присутність;
 4. не всі ломбарди працюють 24/7.