Граничним строком застосування штрафних санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування грошових зобов’язань, визначеним ст. 102 ПКУ (п. 113.1 ПКУ).

Контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань (штрафу) платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня.

Також не пізніше 2555 дня – у разі проведення перевірки операції відповідно до ст. 39 і 39-2 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.

У разі не визначення суми грошових зобов’язань контролюючим органом у визначений строк, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені).

Якщо платник податків подав уточнюючий до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).

Але у разі виявлення під час перевірки порушень інших вимог податкового законодавства контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право самостійно визначити суму штрафних санкцій (фінансових санкцій, штрафів) платника податків не пізніше 1095 дня з дня вчинення відповідного правопорушення.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.