Хочете трохи заощадити і купити квадроцикл з «рук»? Тоді найкраще переконатися в його юридичній «чистоті» і пробити номер квадроцикла перед операцією. Це - важлива умова вдалої покупки, про яку вам не доведеться шкодувати. Не менш важлива, ніж перевірка транспортного засобу з технічної частини. Коли і  як можна пробивати квадроцикл. Як перевірити старий мотовсюдихід перед покупкою? Чому важливо перевіряти квадроцикли перед покупкою з "рук"?

Як пробити квадроцикл по VIN

Сучасні, заводські мотовсюдиходи обов'язково оснащуються унікальними номерами-ідентифікаторами або VIN. Більш того, таким кодом оснащуються і автомобілі, і інші транспортні засоби пересування, які надійшли в продаж після 1980 року.
У 17-значному VIN-коді зашифрована інформація про країну-виробника, серійний номер квадроцикла і ідентифікатор, який підтверджує унікальність саме цього транспортного засобу.

Як пробити квадроцикл по VIN:

● знайдіть сам числовий код на квадроциклі, зазвичай виробник наносить його на основну конструкцію, наприклад, під глушник на стійках або ззаду на пластину рами;
● вбийте в пошуковику свого інтернет-браузера запит «декодер vin» і перейдіть на сайт;
● введіть свій числовий код в рядок пошуку на ресурсі;
● звірте отриману інформацію про модель і характеристику квадроцикла з тим, що прописано в документації до чотириколісного транспорту.
Як бачите, нічого складного. Але таким простим способом ви можете уберегти себе від покупки підробки квадроцикла відомого бренду. До речі, у відповідних держслужбах є інформація про події, якщо такі були, яка також позначається ВІН-кодом квадроцикла. Іншими словами, якщо з транспортним засобом щось відбувалося і ця подія була внесена в протокол, то ви зможете дізнатися про все з поліцейської бази даних.


Хочете пробити квадроцикл на угон? Вам також буде потрібно VIN-код. Якщо автовласник не хоче надавати доступ до цього ідентифікатора - варто серйозно задуматися, а чи потрібна вам така техніка? Адже в разі підтвердження факту крадіжки ви залишитеся без квадроцикла, а при найгіршому розвитку подій - ще й станете співучасником злочину.

Як пробити квадроцикл з державної номеру

Якщо квадроцикл був поставлений на облік і має держномер реєстрації, його також можна легко перевірити. Так ви дізнаєтеся перед покупкою про можливі штрафні санкції, які накладалися на транспортний засіб.
А ще, дуже часто держномери викладаються в соцмережі, якщо власник цього транспортного засобу порушував громадський порядок, правила парковки або ПДР. Звичайно, для квадроцикла це не так актуально, але упевнитися в цьому все ж варто.

Перевірка номера двигуна квадроцикла

Ще одна важлива перевірка - номер двигуна. Для цього власник квадроцикла повинен надати вам документацію і сертифікат відповідності транспортного засобу. І в цій документації чітко прописується номер движка. Якщо цифри на квадроциклі і в папірці не збігаються - це «тривожний дзвіночок», який повинен утримати вас від покупки.
Щоб перевірити номер двигуна квадроцикла, не потрібно нічого розбирати або відкручувати. Як правило, цей ідентифікатор наноситься на таку частину двигуна, яку можна побачити неозброєним поглядом при огляді транспортного засобу.

Підводимо підсумки

Квадроцикли, на жаль, користуються великою популярністю не тільки у звичайних, законослухняних користувачів, а й у зловмисників. Саме тому дуже розумним рішенням стане перевірка квадроцикла перед покупкою або придбання техніки в салоні, на кшталт Dvako Moto. Не соромтеся уважно оглянути не тільки конструкційні вузли транспортного засобу, але і документацію, сертифікат відповідності, двигун і знайти VIN-код моделі.