З 1 вересня 2021 року по 01 вересня 2022 року в Україні буде проводитися одноразове (спеціальне) добровільне декларування. Його мета - пільгове оподаткування такого майна, якщо не буде доведено, що при його надбанні усі прибуткові податки вже було сплачено. 

Якщо Ви хочете скористуватися «нульовим декларуванням», Ви має право(!!!) добровільно подати до ДПСУ одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Саме для цього Мінфін наказом від 02.08.2021 р. №439  затвердив:

  • Порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
  • Форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Згідно з визначеним Порядком, одноразова декларація подається безпосередньо декларантом до ДПСУ в електронній формі з урахуванням вимог та особливостей.

У декларації повинна відображатися така інформація:

  1. відомості про об’єкти декларування, визначені пп. «а» пункту 4 підрозділу 9-4 розділу ХХ ПКУ, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них, зокрема дані про вид, розмір та валюту активу, класифікацію банківських металів;
  2. ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;
  3. відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України;
  4. самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. До одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених підпунктом «а» пункту 4 підрозділу 9-4 розділу ХХ ПКУ;
  5. відомості про об’єкти декларування, визначені пп. «б» – «е» пункту 4 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ,  зі зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати, зокрема про їх місцезнаходження або місце зберігання (крім предметів мистецтва та антикваріату, дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних виробів, банківських металів, які не розміщені на рахунках, пам’ятних банкнот та монет тощо), вид, назву, рік виробництва (випуску) тощо.

Увага! Інформація, що міститься в декларації, є податковою інформацією.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.