Україна була перевірена на предмет дотримання стандартів обміну податковою та фінансовою інформацією з іншими країнами. На першому ж етапі знайшли серйозні порушення.

Найбільш з критичних зауважень є:

1. розкриття бенефіціарів власників юросіб і утворень без статусу юрособи. Законодавство в частині визначення контролерів - не чітка. Це стосується іноземних партнерств і ряду інших організаційно-правових форм. Як підсумок, закони можуть трактуватися неправильно;

2. функціонування в країні акціонерних товариств, які не "знерухомили акції» в документальній формі;

3. терміни зберігання податкової, фінансової звітності та первинних документів в Україні складає три роки, тога як за світовими стандартами - п'ять років). Тобто наша країна, запитуючи такі дані у закордонних податківців, отримає інформацію за п'ять років, а при аналогічному запиті до нас - Україна надасть дані лише за три роки;

4. розкриття власників і бенефіціарів іноземних компаній і партнерств, у яких є в Україні постпредставітельства. Україна повинна займатися збором таких даних, чого зараз немає.

Україна повинна виправити ці недоліки до кінця 2021 року до закінчення другого етапу перевірки. Це на пряму вплине на фінальний рейтинг, який буде доступний не раніше осені наступного року.

Для виправлення деяких зауважень потрібні внесення змін до законів, тому зазначений термін тільки орієнтовний.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.