Державна служба України з питань праці та ДПС проведуть перевірки дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які отримали дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Особливу увагу приділятимуть відповідності оплати праці іноземним громадянам до  встановленого законодавством рівня та відрахування єдиного внеску (ЄВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Та вже 20 жовтня було надано відповідне доручення.

Підставами стали проведення моніторингу сплати роботодавцями у 2020 році та І півріччі 2021 року заробітної плати іноземним працівникам. Відповідно з результатами, відомості відсутні більш ніж у 70% випадків від загальної кількості осіб, на яких були видані дозволи.

Перевірки Держпраці та ДПС дозволять забезпечити дотримання прав і соціальних гарантій іноземних громадян, які працюють в Україні, а також припинити зловживання роботодавцями, які сприяють нелегальній міграції.

Перелік кому не потрібне працевлаштування, відповідно роз'ясненням Мін'юсту.

Такий моніторинг планується запровадити на постійній основі. Саме для цього вже розробили законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні».

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.