З 1 січня 2022 року для ФОП-платників єдиного податку 2,3,4 груп вводиться обов’язкове використання РРО/ПРРО. Не стосується нововведення лише тих компаній, які здійснюють розрахункові операції з юридичними особами через банківські рахунки, а також підприємців 1-ї групи, які торгують на ринках за готівку. Усім іншим представникам бізнесу, які здійснюють роздрібну торгівлю та надають послуги населенню  знадобляться РРО. 

У 2021 році обов’язкове РРО для ФОП, які продають технічно складні побутові товари, підакцизні товари, ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, каміння, ліки або медичні засоби чи надають платні медичні послуги. Це стосується й інтернет-магазинів. 

При прийомі коштів для подальшої передачі їх продавцю кур’єр чи представник служби доставки також буде зобов’язаний використовувати РРО, а  клієнту видати фіскальний чек на отриману суму. Проводити свої операції через РРО повинні і підприємці, які приймають різноманітні оплати готівкою чи платіжними картками через програмно-технічні автомати самообслуговування. А от РРО для ФОП на єдиному податку 2 та 3 груп застосовується, лише тоді, коли їхній річний оборот коштів перевищив 1,3 мільйона гривень (220 мінімальних зарплат). Законодавство вимагає реєстрацію розрахункових операцій з 1-го числа наступного кварталу.

Використовувати РРО мають представники сфери роздрібної торгівлі та послуг, які беруть від клієнтів оплату готівкою чи з використанням платіжних банківських карток.

Покупці повинні отримати фіскальний чек за будь-яку операцію, навіть при покупці в інтернет-магазинах. Його нададуть у місці видачі товару. 

Нововведення почнуть діяти з метою виведення бізнесу з тіні та повинні, на думку законотворців, збільшити гарантії покупців.