ДПС повідомляють, що розрахунки між юридичними особами, а також розрахунки за участю фізичних осіб, пов’язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, провадяться в безготівковій формі. Розрахунки між цими особами можуть провадитися також готівкою, якщо інше не встановлено законом.

Сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі.

Граничні суми розрахунків готівкою для фізосіб та юросіб, а також для ФОП встановлюються Національним банком України.

Водночас визначено, що безготівкові розрахунки – перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Такі розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Банки мають право відкривати поточні, вкладні (депозитні) рахунки та рахунки умовного зберігання, зокрема, резидентам України. Ви маєте право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської/підприємницької/інвестиційної/ незалежної професійної діяльності/діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.

Отже, поточний рахунок відкривається підприємствам усіх видів та форм власності, а також ФОПам для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів операцій за цими рахунками відповідно до чинного законодавства.

Юрособи для ведення своєї господарської діяльності можуть здійснювати розрахунки як в безготівковій формі, так і в готівковій.

Ви, як ФОП, можете не відкривати рахунок в банку, якщо не плануєте працювати з іншими підприємствами  та отримувати оплату за товари та послуги від покупців через банк. При цьому сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.