Токен – цифровий сертифікат, одиниця обліку активів ІТ-проектів. Простими словами, це цифровий аналог акцій чи цінних паперів. Токени випускають з використанням ICO та використовують для залучення інвестицій у стартапи. Детальніше про токени тут .

Як управляти токенами?

Доступ до активів здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Контроль усіх транзакцій здійснюється за допомогою технології Blockchain. Очевидною перевагою технології є децентралізоване зберігання даних, що забезпечує надійність та безпеку операцій.

Навіщо потрібні токени?

Токени можуть бути використані в рамках того чи іншого стартапу, що випустив цифровий сертифікат. Показник успішності, економічної ефективності стартапу визначає вартість токена. Тому його вартість може сильно відрізнятись у різних стартапах і зростати в міру розвитку проекту.

Функціонал токенів:

  • Виступають в якості валюти у рамках того чи іншого стартапу і служать для взаєморозрахунків за послуги, послуги та товари, до яких вони прив'язані.
  • Застосовуються як винагорода за певні дії. Наприклад, за послуги просування стартапу та інше. Такі токени називають bounty.
  • Використовуються як фактор, що засвідчує наявність частки акцій в ІТ-проекті.

Отримати криптовалюту за токени можна лише після того, як IT-проект вийде на біржу та почне реалізацію своїх токенів.

Як отримати токени та обміняти їх на гроші?

Токени можна купити на ICO, який їх випускає на фінансування стартапів. Після розміщення токенів на біржі криптовалют, їх можна буде придбати там. Крім цього, деякі проекти дарують токени як бонуси за послуги. Щоб отримати реальні гроші за токени, спочатку потрібно придбати криптовалюту, яку потім можна буде обміняти на валюту. Це можуть бути долари, гривні та інші.

Як не нарватися на шахраїв?

Щоб не стати жертвою шахраїв, слід звернути увагу на презентацію проекту та програму розвитку. Проекти з невиразними формулюваннями та розмитими перспективами краще оминати стороною.

Але є інші ризики, з якими можна зіткнутися при токенізації, наприклад; через особливості децентралізованої системи можуть виникнути складності при масштабуванні проекту, крім того, особисті ключі користувачів можуть бути викрадені третіми особами, або вкрадені, оскільки в публічних блокчейн-проектах не просто забезпечити конфіденційність.