Вітаміни – важлива складова здорового раціону. Вони здатні поліпшити наше здоров’я, зміцнивши імунітет, і навіть захистити від хвороби Альцгеймера. Втім, сфера їхньої відповідальності поширюється і на сексуальне життя.

Як пише видання Daily Star, лікарі встановили, що дефіцит вітаміну D здатний негативно впливати на рівень лібідо. Причому і в чоловіків, і у жінок.

Вітамін D ще називають сонячним вітаміном, адже він виробляється у шкірі під час перебування на сонячному світлі. Але його можна отримати і з деяких продуктів харчування, наприклад з яєчних жовтків, жирної риби, червоного м’яса чи печінки. Він підтримує міцність кісток, регулює імунітет, знижує ризик розвитку діабету і на додачу ще впливає на статевий потяг.

У чоловіків через нестачу вітаміну D може розвинутись еректильна дисфункція, зниження лібідо та проблеми з досягненням оргазму. У жінок аналогічний дефіцит підвищує ризик метаболічного синдрому, що теж погано впливає на статеве життя.

У разі, якщо проблеми у спальні виникають саме через дефіцит цієї речовини, то вирішити їх можна досить просто – за допомогою харчової добавки. В такому разі має поліпшитися не тільки сексуальне бажання та задоволення від близькості, але й загальний настрій. А у чоловіків ще й зрости рівень тестостерону.

Тим часом дослідницька клініка Майо звертає увагу, що на силу статевого потягу впливає чимало факторів. Тож перед тим, як братись за вирішення цієї проблеми, треба з’ясувати її конкретну причину. Людям, які звинувачують у своїх делікатних проблемах саме дефіцит вітаміну D, радять пройти простий аналіз крові, щоби дізнатись – є у них ця нестача, чи треба продовжувати пошуки.