Чи буває ерекція, коли не хочеш сексу? Так буває. І трапляється навпаки. Пояснюють спеціалісти. Як можна чоловікові повернути свою природну силу і що на неї впливає - адресували ці запитання експертам, і ось що вони відповіли.

Уявіть ситуацію: ви йдете до ресторану і замовляєте якийсь смаколик, хоча фізичного голоду у вас і не було. Наше споживання їжі складається із фізіологічних процесів (голод, реакція рецепторів на подразники та виділення слини) та психологічних чинників: ухвалення рішення щодо того, будемо ми тут і зараз їсти чи ні. Подібне відбувається і в сексі. Експерти розповіли, які фізіологічні та психологічні процеси задіяні під час бажаного та небажаного статевого акту.

Чому важливе сексуальне здоров’я?

Ерекція, збудження і згода займатись сексом - це різні процеси, хоча вони часто відбуваються одночасно, запевняють сексологи. Але бувають і розбіжності. Наприклад, людина може бути фізично збуджена, але при цьому не хоче сексу. І навпаки: можна хотіти сексу, але не переживати фізичного збудження. Про останнє і розповів лікар-сексолог, андролог Ігор Яросевич.

- Часто буває, що роками люди таять в собі проблему, яка заважає повноцінно жити, знайти собі пару, отримувати радість від стосунків. А все можна вирішити, просто звернувшись до спеціаліста, - говорить він.

Про збудження. Це підсвідоме явище, яке людина не контролює, зазначає спеціаліст. У чоловіків це – ерекція статевого члена, у жінок - ерекція клітора, лубрикація піхви, зміна її розмірів та конфігурації. За статевий потяг і в жінок, і в чоловіків відповідає гормон тестостерон. У чоловіків він виділяється у яєчках, а в жінок – у наднирниках.

Збудники є індивідуальними: для когось це може бути запах, фільм, музика, дотик до геніталій чи присутність конкретної людини.

Що таке еректильна дисфункція

Ерекція є збільшення статевого члена в обсязі з різким підвищенням його пружності, обумовлене притоком крові в печеристих і губчатому тілах  при статевому збудженні, каже сексолог.

Еректильну дисфункцію (ЕД), за словами пана Яросевича, визначають як «нездатність досягати і (або) підтримувати ерекцію, достатню для задоволення сексуальної активності».

- Після 21-го року життя розлади ерекції виявляються у кожного 10-го чоловіка, а після 60 років - кожен третій чоловік взагалі не здатний виконати статевий акт. За розрахунками J. B. MkKinlay (2000), близько 150 млн чоловіків у світі страждають від ЕД; передбачається, що протягом найближчих 25 років ця цифра може подвоїтися. Однак, незважаючи на високу поширеність проблеми, частота звернень  за медичною допомогою все ще залишається досить низькою. У переважній більшості випадків чоловіки не звертаються за медичною допомогою і не отримують адекватного лікування. Звідси неефективне (а часом і небезпечне) самолікування і подальше прогресування хвороби і виникнення проблем в сімейному житті і в інших сферах життя і роботи.

Чому бувають проблеми

Причин виникнення проблеми немало.  є чоловіки, які ніколи не можуть досягти або підтримувати ерекцію. Але це рідко. А от дисфункція, придбана за життя, зустрічається частіше. У багатьох чоловіків з вторинною ЕД розвиваються психоемоційні  розлади, які посилюють порушення.

- Почуття провини, страх близькості, депресію , тривогу , або так званий синдром очікування невдачі. І зазвичай цей синдром в різних сферах життя виникає ще до початку статевих відносин, а вже потім може перенестися і на цю сферу життя, - продовжує сексолог. Дуже важливий перший статевий контакт, який психоемоційний стан при цьому був, які умови були. Це залишає великий відбиток у підсвідомості на подальші сексуальні стосунки.

Є, звісно, і органічні причини: порушення в роботі певних органів та систем, неврологічні розлади, гормональний збій тощо.

Вам може допомогти інтернет магазин