Свердловина - це штучно створена конструкція, що представляє собою отвір, пробурений в землі або іншій планетарній поверхні. Основною метою створення свердловин є пошук або видобування рідин, солей, газів (наприклад, води, нафти, природного газу), а також для геологічних досліджень. Компанія "Ukrgeorozvidka" — один з лідерів на ринку геологічних досліджень і буріння в Україні, активно використовує свердловини в своїй професійній діяльності.

Як зробити свердловину: Основні етапи

Створення свердловини - це складний процес, який вимагає високої кваліфікації та спеціального обладнання. Якщо вас цікавить відповідь на питання як зробити свердловину вдома для води, ось основні етапи буріння свердловин:

 

 1. Планування: проект свердловини, визначення місця, типу і призначення свердловини, а також врахування геологічних особливостей території.

 2. Підготовка: підготовка необхідного обладнання, матеріалів та персоналу.

 3. Буріння: безпосередній процес буріння з використанням спеціальних свердловинних установок.

 4. Оцінка та тестування: перевірка якості свердловини та ефективності видобування ресурсів.

 5. Завершення та експлуатація: остаточне формування свердловини, встановлення обладнання для експлуатації.

 6. Паспорт свердловини - документ з її технічними характеристиками і даними про обладнання.

Класифікація свердловин та рекомендації по глибині буріння

Свердловини можна класифікувати за різними критеріями, в тому числі за їх призначенням, методами буріння, конструктивними особливостями, та іншими параметрами. Ось основні типи свердловин та рекомендації по глибині буріння:

 

Класифікація за призначенням:

 

 1. Водні свердловини: Створюються для забезпечення доступу до підземних вод. Глибина зазвичай варіюється від 20 до 100 метрів, але може досягати і більше 300 метрів у регіонах з глибокими водоносними горизонтами, горизонтами з мінеральними водами.

 2. Нафтові та газові свердловини: Використовуються для експлуатації вуглеводневих родовищ. Глибини таких свердловин значно варіюються від 1,000 до 5,000 метрів, а іноді і більше.

 3. Геотермальні свердловини: Дають доступ до геотермальної енергії. Глибини можуть досягати 2,500 - 3,000 метрів у деяких регіонах.

 4. Експлуатаційні свердловини: Створюються для різноманітних цілей, включаючи зберігання відходів, відкачування води з шахт, або ін'єкцію рідин для підтримки тиску в родовищах.

 5. Дослідницькі свердловини: Використовуються для збору геологічних даних та вивчення властивостей підземних шарів. Глибина таких свердловин може варіюватися залежно від наукових цілей.

 

Класифікація за методом буріння:

 

 • Вертикальні свердловини: Буряться з поверхні у вертикальному положенні до цільового горизонту.

 • Косі та горизонтальні свердловини: Використовуються, зокрема, в нафтогазовій промисловості для оптимізації видобування з родовищ, а також в для розкриття рудних об’єктів і визначення орієнтаціїї рудних шарів та їх потужності,  в будівництві для прокладання комунікацій.

 • Багатостовбурові свердловини: Мають декілька бічних відгалужень від основного ствола свердловини для максимізації продуктивності.

 

Що стосується того, на яку глибину бурити свердловину, то вона визначається ціллю свердловини та геологічною будовою місцевості. Для водних свердловин це може бути від 20 до 100 метрів, для нафтових і газових - від 1,000 до 5,000 метрів або більше. 

 

Важливо зазначити, що точну глибину рекомендується визначати за результатами збору камеральних геологічних даних - для визначення особливостей геологіної будови району робіт, геологічних та геофізичних досліджень, які здійснює компанія "Ukrgeorozvidka" або інші спеціалізовані організації.

 

Компанія УкрГеоРозвідка є однією з провідних в Україні, що спеціалізується на геологічних дослідженнях та розвідці. Завдяки висококваліфікованим фахівцям, сучасному обладнанню та передовим технологіям, "Ukrgeorozvidka" здатна надати повний комплекс послуг, що стосуються буріння свердловин, включаючи попередній геологічний аналіз, планування, реалізацію проектів, та подальше обслуговування.