Антимонопольники піднімуть штрафи до 4000 неоподаткованих мінімумів громадян

Антимонопольники піднімуть штрафи до 4000 неоподаткованих мінімумів громадян

Депутати верховної ради України планують обмежити максимальний розмір штрафу, що може накладатись Антимонопольним комітетом на суб'єктів господарювання величиною 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це - 68 000 грн. Таким чином депутати сьогодні зареєстрували у Верховній Раді законопроект Кабінета міністрів України "Про внесення змін до деяких законів України.

Проект закону (№7419 від 02.12.2010 р.) «Про внесення змін до законів України «Про Антимонопольний комітет України» та «Про захист економічної конкуренції» розроблено за власною ініціативою Антимонопольного комітету України (АМКУ) з метою удосконалення нормативної бази у сфері захисту економічної конкуренції.

Як йдеться у пояснювальній записці, у більшості випадків розмір штрафу, що може бути накладений на суб'єктів господарювання за окреме порушення, з урахуванням наслідків порушення, розміру незаконно одержаного прибутку, тривалості вчинення порушення тощо, суттєво перевищує одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що зумовлює необхідність передачі матеріалів справи, розпочатої територіальним відділенням, до комітету для прийняття рішення про накладення штрафу.

Зазначене призводить до неефективного використання обмежених людських та фінансових ресурсів системи органів комітету. Середній розміру штрафу, що накладався на суб'єктів господарювання за рішеннями тимчасових адміністративних колегій комітету протягом 2009 - І кварталу 2010 р. становить понад 42 000 грн; переважна кількість штрафів не перевищувала 50 000 грн.

Отже, з урахуванням загальної тенденції до збільшення розмірів штрафів, що накладаються органами комітету, пропонується обмежити максимальний розмір штрафу, що може накладатись адміністративними колегіями територіальних відділень комітету, величиною 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (68 000 грн).

 

Джерело - УНІАН.

Мітки:

антимонопольний комітет право

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create