Підприємці не помітили 80% неконституційних норм Податкового кодексу

Підприємці не помітили 80% неконституційних норм Податкового кодексу

У прийнятому Податковому кодексі з поправками Президента України, було насправді набагато більше конституційних помилок. На думку першого заступника глави адміністрації президента Олени Лукаш підприємці не помітили 80% неконституційних норм Податкового кодексу. За її словами, це ті порушення прав, які на Майдані не піднімали, але які були "набагато гірше і страшніше, ніж питання спрощеної системи оподаткування".

"Це питання презумпції невинуватості, гарантій судового захисту, недоторканності права власності, обмеження прав місцевого самоврядування, обмеження у здійсненні незалежної професійної діяльності", - сказала Лукаш.

Також вона зазначила, що це і "порушення принципів персоналізації відповідальності, невиправдане збільшення адміністративного тиску та введення фактичних позасудових процедур і тому подібне".

"Умовно кажучи, відсотків вісімдесят суті вето - професійний правовий аналіз, інше - економічні вимоги, про які, в тому числі, говорили багато платників податків", - сказала чиновниця.

"Зауважень протестуючих з приводу більшості ветованих норм не було, вони їх просто не помітили, переймаючись власними проблемами: єдиним податком, небажанням вести бухгалтерський облік, протестом проти касових апаратів. Своє ближче до тіла, і це природно", - зазначила Лукаш.

Крім того, вона заявила, що закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ухваленням Податкового кодексу України" викликав у президента дуже багато принципових зауважень.

За словами Лукаш, цей закон не аналізувався ні підприємцями, ні експертним середовищем, хоча змінював 66 актів: дев'ять кодексів та 57 законів.

"Другий закон передбачав, що у справах, коли податковий орган звертається до суду з відповідними поданнями, постанову суду апеляційної інстанції є остаточним і не може бути оскаржене", - сказав він.

"Позбавлення можливості касації у цих категоріях справ не відповідало основним конституційним принципам судочинства в Україні - забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду", - зазначила Лукаш.

 

За повідомленнями Української правди

Мітки:

особистості

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create