Питання транзиту газу через Україну вирішили на 5 років

Питання транзиту газу через Україну вирішили на 5 років

"Нафтогаз України" і "Газпром" досягли домовленостей про транзит 112 млрд куб. м газу на рік через українську територію до Європи протягом п'яти років. Як заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко, транзит газу через територію України за підсумками 2010 р. очікується на рівні 105 млрд куб. м при пропускній спроможності української ГТС у розмірі 142 млрд куб. м на рік. При цьому за підсумками року Україна планує отримати за послуги з транзиту російського газу близько 3 млрд дол.

"Два дні тому, коли були підписані документи по врегулюванню боргів між "Нафтогазом України", RosUkrEnergo і Газпромом, відбулося одночасне підписання документа, по якому ми отримали упевненішу позицію: на 5 років 112 млрд щорік", - сказав Ю.Бойко. За його словами, "Нафтогаз України" отримає 1,5 млрд дол. авансу за транзит, який повертатиме п'ять років. "Якщо обсяги транзиту будуть менші, то аванс 1,5 млрд дол. повертатиметься на більший термін ніж 5 років", - пояснив міністр. "Це лише на п'ять років, ми працюємо, аби до 2028г. і далі мати перспективи газотранспортної системи", - додав Ю.Бойко.

Десятирічні (до 2019 р.) контракти на постачання і транзит газу були підписані Газпромом і "Нафтогазом України" 19 січня 2009г. Контракт на постачання газу в Україну передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

Нагадаємо, що в 2008-2009 рр. між Росією і Україною розгорівся газовий конфлікт. Сторони не змогли домовитися про ціну постачань російського газу, а також транзит газу через територію України. В результаті конфлікту з 1 січня припинилася подача газу для України і зменшилася для Європи. З 7 січня 2009 р. транзит російського газу через територію України був припинений повністю. Постачання поновилися лише 20 січня 2009 р. Результатом конфлікту, на думку ряду експертів, став перехід на прозоріші принципи роботи в торгівлі газом.

За інформацією РБК-Україна

Мітки:

енергетика

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create