Українців зобов’яжуть мати медичну страховку

Українців зобов’яжуть мати медичну страховку

Питання щодо обов’язкового медичного страхування може вирішитись вже на початку 2011 року. За словами міністра охорони здоров'я Зиновія Митника, той факт, що реформу в галузі медицини курує Президент України Віктор Янукович, сприятиме активнішому ходу реформ. Наразі законопроект, внесений на розгляд Верховної Ради України парламентським комітетом з питань охорони здоров'я практично погоджений із Мінохорони здоров'я.

"Усе це, безумовно, сприятиме тому, що реформи в охороні здоров'я підуть активніше і врешті, можливо, вже у наступному році закон про страхову медицину буде винесено на обговорення і прийнято. І ми його підтримуємо... Він, по суті, є ідентичним із тим, що розробило міністерство ... Проект можна виносити на обговорення у Верховній Раді і приймати в першому читанні. А тоді вже розпочинати дискусію", - сказав міністр.

Він зауважив, що модель страхової медицини має бути бюджетно-страховою. "З окремим фондом, який функціонуватиме при Кабінеті міністрів. Він матиме відповідні доручення і повноваження", - сказав Зиновій Митник.

Він наголосив, що для впровадження страхової медицини потрібна відповідна підготовка кадрів. "Навіть після прийняття закону необхідно буде ще як мінімум два роки, щоб ввести підзаконні акти, навчити людей, розробити механізми фінансування", - сказав міністр.

Митник позитивно оцінив діяльність лікарняних кас. "Лікарняні каси - це певною мірою прообраз страхової медицини. Такі каси добре працюють у Житомирі, Первомайську Миколаївської області, в Полтаві, інших регіонах", - сказав міністр.

УНІАН

Мітки:

медичне страхування право

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create