В середині грудня Ірак отримає першу партію зброї від України. За підсумками підписання угоди про постачання зброї на суму понад 550 млн дол., Україна відправить до країни близького сходу, першу партію танків БТР-4, побудованих на потужностях у Харкові. Обсяг першої партії бронетехніки, що готується до передачі, буде остаточно узгоджений напередодні транспортування.

"Виробництво першої партії бронетехніки для іракського замовника практично завершено, поставка намічена на середину грудня", - сказало джерело наближене до проведення передачі.

Разом з тим він відзначив, що озвучені раніше плани щодо участі нової української техніки в святкуванні дня армії Іраку залишаються в силі.

Постачання другої партії БТР-4 до Іраку планується на початок 2011 року, - повідомило джерело. Згідно з озвученими раніше українськими офіційними особами даними, планується, що в параді з нагоди святкування дня армії Іраку 6 січня візьмуть участь 11 українських БТР-4.

У 2009 році дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" - держпідприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" уклало контракт з Іраком на суму понад 550 млн дол, який, як передбачається, має стати одним з серії угод, що готуються у сфері ВТС між Україною та Іраком.

Контракт передбачає постачання протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6 легких транспортних літаків Ан-32, а також проведення послуг з ремонту авіаційної техніки.

За даними ДП "Антонов", на даний час вже завершена зборка перших двох машин для іракського замовника, йде узгодження строків їх поставки.

Згідно з раніше озвученими офіційними заявами української влади, укладення контракту стало "логічним продовженням" участі України в миротворчій місії в Іраку. Загальний обсяг операції, за неофіційними даними, може скласти 2,4 млрд дол.

 

Джерело - Газета.UA