Українці проти кучмівської Конституції

Українці проти кучмівської Конституції

Більшість українців не підтримують повернення до Конституції 1996 року й висловлюються за зміну виборчої системи. Про це свідчать дані опитування, проведеного Лабораторією законодавчих ініціатив і компанією TNS в Україні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".На питання "Чи підтримуєте ви розширення повноважень президента України й обмеження повноважень Верховної Ради у зв'язку з поновленням дії Конституції 1996 року?" 63,3% опитаних відповіли "ні".

При цьому 36,5% респондентів підтримали посилення президентської влади.

Згідно з даними дослідження, більшість українців вважають, що існуючу систему виборів у Верховну Раду - пропорційну систему із закритими списками - необхідно змінювати.

Майже половина опитаних (48,9%) висловилися проти введення змішаної системи на парламентських виборах. При цьому вони визнали, що пропорційну систему із закритими списками необхідно змінити.

В той же час, 27,6% опитаних виступили за те, щоб наступні вибори в парламент проходили за змішаною виборчою системою, як і останні місцеві вибори.

Тільки 22,5% респондентів висловилися за те, щоб обирати депутатів у Верховну Раду на наступних парламентських виборах за тою ж системою, що й на двох попередніх парламентських виборах.

Опитування було проведене 2-10 лютого 2011 року.

У ході дослідження було опитано 1,2 тисяча респондентів віком від 16 до 75 років у більш ніж 80 населених пунктах всіх типів в усіх регіонах України.

Математична похибка вибірки становить 3%.

Мітки:

конституція головне

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create