Державні борги України катастрофічно зростають. Про це заявив віце-прем`єр-міністр Сергій Тігіпко. Однак він бачить шляхи вирішення цієї проблеми в структуризації заходів спрямованих на зниження темпів росту заборгованості. Також він зазначив, що розв`язати фінансові проблеми можна шляхом скорочення витрат у результаті проведення адміністративної реформи, пенсійної реформи, збільшення комунальних платежів, цін на газ і введення справедливої системи оподаткування.

«У нас борг зріс за два з половиною роки з 12% ВВП до 32%, а якщо з держгарантіями – до 38%. Це катастрофа просто. Якщо ми нічого не змінимо і не скоротимо дефіцит бюджету шляхом скорочення витрат або збільшення доходів, то з нами просто працювати ніхто не буде, не захоче прийти з інвестиціями, тому що у нас попереду проблеми. Треба зробити таку систему, яка б дозволяла платити всім, хай не багато, хай знижені податки, але щоб всі платили», – підкреслив Сергій Тігіпко.

Нагадаємо, що 3 грудня, виступаючи у Верховній Раді, віце-прем`єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив що держборг становить 348 млрд. грн., або 32,1% ВВП. При цьому він відзначив, що борг такого обсягу можна вважати некритичним.

В свою чергу, за прогнозами Міжнародного валютного фонду, держборг України на кінець 2010 року становитиме 40-44% ВВП.

За інформацією УНІАН.