Україна таки отримає безвізовий режим з Європейським союзом вже у 2011 році. Про це заявив віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко. Як відомо, 22 листопада на саміті Україна-ЄС був схвалений План дій зі скасування візового режиму України з ЄС. У свою чергу Тігіпко вважає що Україна вже невдовзі його виконає.

"На наступний рік ми будемо мати безвізовий режим на короткострокові поїздки до Європи для українців", - зазначив він.

Нагадаємо, що план передбачає введення паспортів з біометричними даними, посилення заходів боротьби з нелегальною міграцією, удосконалення управління кордоном, поглиблення міжнародно-правової взаємодії у сфері боротьби з організованою злочинністю, незаконним обігом наркотиків і торгівлею людьми.

Виконання документу буде проходити у два етапи. На першому, згідно з інформацією МЗС, Україна повинна забезпечити ухвалення необхідної законодавчої бази і державних програм у сферах, охоплених візовим діалогом.

На другому - Єврокомісія з залученням країн-членів ЄС буде оцінювати відповідність більш предметним критеріям, на підставі яких буде визначатися ефективність і послідовність реалізації необхідних заходів.

Зазначимо, в України виникли проблеми із фінансуванням біометричних паспортів, а відсутність коштів на біометричні паспорти може загальмувати безвізовий режим між Україною з ЄС.

За інформацією Утро.UA