Прощальний вальс Фірташа: "РосУкрЕнерго" йде з газового ринку України

Прощальний вальс Фірташа: "РосУкрЕнерго" йде з газового ринку України

Укладання угод між Нафтогазом, Газпромом і РосУкрЕнерго стало стратегічною перемогою України. Таким чином співвласник компанії Дмитро Фірташ заявив, що РосУкрЕнерго  йде з газового ринку України.

Після повернення РосУкрЕнерго газу в обсязі 12,1 мільярдів кубометрів, компанія погасила борг перед Нафтогазом у розмірі $1,7 мільярда і перед Газпромом в розмірі $810 мільйонів. Крім того, Нафтогаз отримав $450 мільйонів за послуги з транзиту і зберігання газу РосУкрЕнерго, який був вилучений урядом Тимошенко і який компанія не могла використовувати протягом майже двох років.

Таким чином, як стверджує Фірташ, Україна після підписання угод отримала від РосУкрЕнерго $2,15 мільярдів. Природний газ в обсязі 12,1 мільярдів кубометрів проданий Газпрому і буде експортований компанією Газекспорт для своїх клієнтів у Європі.

Крім того, підписані угоди терміном на п'ять років між Нафтогазом і Газпромом про транзит газу по території України в обсязі по 112 мільярдів кубометрів щорічно. За послуги транзиту Газпром вніс часткову передоплату.

"Газовий баланс України збережений. Україна отримала велику суму грошей. НАК не поніс ніяких втрат -  Україна отримала найдешевший газ. При цьому Україна отримала ще оплату за ПСГ і гарантований транзит на 5 років по 112 мільярдів кубометрів газу - те, чого не змогла добитися Тимошенко у своїх газових контрактах", - сказав Фірташ.

"Я вважаю, це ідеальна угода для України", - підкреслив він.

За матеріалами видання Українська правда.

Мітки:

товари і послуги

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create