Незабаром у районі міста Жовті Води (Дніпропетровська обл.) збудують завод з фабрикації ядерного палива. Відповідне рішення про визначення майданчика для спорудження стратегічно-важливого об’єкта прийняло Міністерство палива та енергетики України. Про це сказав міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на конференції «Енергетичні проблеми Європи і питання російсько-української співпраці» сьогодні в Києві.

«Зараз викуповуємо корпоративні права по заводу зі збагачення ядерного палива на території Російської Федерації й будуємо в себе підприємство з фабрикації ядерного палива в районі Жовтих Вод», - сказав він.

При цьому Юрій Бойко додав, що кінцевою метою цієї програми є отримання замкнутого циклу виробництва ядерного палива.

Нагадаємо, що 27 жовтня ц.р. паливна компанія «Росатома» «ТВЕЛ» і український державний концерн «Ядерне паливо» підписали угоду про створення на території України підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000.

Згідно з Енергетичною стратегією, Україна планувала до 2014 року побудувати власний завод із фабрикації ТВЗ (тепловиділяючих збірок).

Згідно із затвердженою у вересні 2009 року Кабінетом міністрів державною цільовою програмою «Ядерне паливо України», будівництво заводу з виробництва ядерного палива планується завершити в 2013 році.

Вартість будівництва оцінюється в 1,679 млрд. грн., із яких 1,092 млрд. грн. планується залучити як інвестиції.

27 вересня ц.р. «Ядерне паливо» оголосило тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування будівництва заводу з виробництва ядерного палива. У цьому тендері перемогло держпідприємство «Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислової технології» (м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.).

Передбачається, що інститут завершить розробку ТЕО до квітня 2011 року.

За матеріалами УНІАН.