Росія створить "ядерний смітник" у Жовтих водах?

Росія створить "ядерний смітник" у Жовтих водах?

Незабаром у районі міста Жовті Води (Дніпропетровська обл.) збудують завод з фабрикації ядерного палива. Відповідне рішення про визначення майданчика для спорудження стратегічно-важливого об’єкта прийняло Міністерство палива та енергетики України. Про це сказав міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на конференції «Енергетичні проблеми Європи і питання російсько-української співпраці» сьогодні в Києві.

«Зараз викуповуємо корпоративні права по заводу зі збагачення ядерного палива на території Російської Федерації й будуємо в себе підприємство з фабрикації ядерного палива в районі Жовтих Вод», - сказав він.

При цьому Юрій Бойко додав, що кінцевою метою цієї програми є отримання замкнутого циклу виробництва ядерного палива.

Нагадаємо, що 27 жовтня ц.р. паливна компанія «Росатома» «ТВЕЛ» і український державний концерн «Ядерне паливо» підписали угоду про створення на території України підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000.

Згідно з Енергетичною стратегією, Україна планувала до 2014 року побудувати власний завод із фабрикації ТВЗ (тепловиділяючих збірок).

Згідно із затвердженою у вересні 2009 року Кабінетом міністрів державною цільовою програмою «Ядерне паливо України», будівництво заводу з виробництва ядерного палива планується завершити в 2013 році.

Вартість будівництва оцінюється в 1,679 млрд. грн., із яких 1,092 млрд. грн. планується залучити як інвестиції.

27 вересня ц.р. «Ядерне паливо» оголосило тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування будівництва заводу з виробництва ядерного палива. У цьому тендері перемогло держпідприємство «Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислової технології» (м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.).

Передбачається, що інститут завершить розробку ТЕО до квітня 2011 року.

За матеріалами УНІАН.

Мітки:

ядерний завод енергетика

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create